B2B alıcı tercihleri değişiyor. On yıllarca süren bir iphone kullanımı ve kişisel online alışverişten etkilenerek, tedarikçileriyle etkileşimde bulunmak için yeni yollar arıyorlar. Envanter seviyelerini kontrol etmek için arama yaparken bekleme sürelerine veya boş sohbetlere girmeye artık istekli değiller. Bir sipariş vermek için e-tabloları ileri geri e-postayla göndermek istemiyorlar. Ve bin yıllık alıcılar bir faks makinesinin ne olduğunu bile bilmiyorlar. Bunun yerine, yalnızca birkaç tıklamayla gündüz veya gece işlerine bakmalarını sağlayan hızlı, kullanışlı bir deneyim istiyorlar. İyi haber şu ki onlara uyum sağlamak her zamankinden daha kolay.

Magento, B2B şirketleri için müşteri deneyimini ve satın alma sürecini modernize etmek isteyen açık bir yol sağlar. Hepsi bir arada bulut sunumu, zengin, yerleşik B2B işlevleri sayesinde hızlı ve düşük maliyetli dijital dönüşümler  yapar.

Magento Commerce 2.2, sınıfının en iyisi B2B ticari deneyimi yaratmak için gerekli olan tüm temel yetenekleri sağlar:

Şirket hesabı yönetimi: Birden fazla alıcıya ve farklı organizasyon yapılarına sahip şirketlerin satışlarını destekler. Telefon veya faks yerine self-service tollar sayesinde, müşterilerin siparişlerini, tekliflerini ve kredilerini izlemelerine online olarak izin verir.

Özel kataloglar ve fiyatlandırma: Benzersiz sözleşme koşullarının çevrimiçi desteklendiğinden emin olmak için şirketlere özel kataloglar ve fiyat listeleri atar.

Fiyatlandırmak: Magento’nun hızlandırılmış online iş akışını kullanarak istenen teklifleri daha hızlı yanıtlayın ve olumlu fiyatları görüşün.

Hızlı sipariş: Hızlı sipariş formları, talep listeleri (kayıtlı alışveriş listeleri) ve kolay yeniden sıralama sayesinde satın almanın hızlı ve rahat bir şekilde olmasını sağlayın.

Güçlü merchandising: B2C tarafından test edilen arama, satış ve içerik yönetimi araçlarıyla alıcıların yeni ürünleri keşfetmelerine ve satışları artırmalarına yardımcı olun.

Mobil cihazlara hazır siteler(Responsive design): Satış ekibinizi, hareket halindeyken sipariş almalarını ve alıcıların dışarıdan veya işyerlerinden responsive site sayesinde satın almalarını sağlayın.

Birden çok ödeme seçeneği: Hesabı, kredi kartlarını ve PayPal’ı içeren esnek ödeme seçenekleriyle satın alma işlemini artırın.

Backend entegrasyonu: Kapsamlı API’ler ve kullanıma hazır uzantıları kullanarak herhangi bir ERP, CRM veya diğer backend sistemi ile kolayca entegre olun.

Ayrıntılı raporlama: Satış, müşteri ve ürün verilerini analiz eden 75 dahili raporlama yapın.

Ayrıca, Magento Commerce 2.2, aynı platformdaki birden fazla B2B ve B2C sitesini desteklemekte ve verimli bir yönetim ve müşteri segmentleri, ürün gamı ve coğrafyada tutarlı bir deneyim sunmaktadır. Açık, esnek Magento platformu, şirketlerin herhangi bir gereksinimi karşılamasını ve karmaşık iş süreçlerine uymasını sağlar.

Rekabet, birçok B2B endüstrisinde artmaktadır; zira dijital dönüşüm çabaları olgunlaşmakta ve yalnızca online ancak yeni başlayanlar yarışa atlamaktadır. Magento, şirketlerin B2B’ye hazır bir bulut çözümü ve global bir strateji ve uygulama uzmanları ağıyla öne çıkmasına yardımcı oluyor.